Domov sv. Josefa

4. listopadu 2007 v 21:56 | Pavel Koubek |  Člověk člověku
Mám pocit, že většina z nás bere jako samozřejmost, že může chodit, povídat si s přáteli, číst si noviny, ale ona to samozřejmost není a zjistíme to až ve chvíli, kdy někdo z našich blízkých a nebo my sami o některý z těchto darů přijdeme. Dnes bych vám chtěl alespoň v pár větách představit zařízení, které je sice od Vysočiny poměrně daleko, ale nemělo by být daleko od našich srdcí.
Domov sv. Josefa v Žírči u Dvora Králové je zatím jediným místem u nás, které se specializuje na pomoc lidem nemocným roztroušenou sklerózou. V krásném areálu bývalého jezuitského kláštera provozuje toto zařízení od roku 2001 Oblastní charita Červený Kostelec a vytváří zde přívětivé rodinné prostředí pro život nemocným lidem. V současné době má zařízené 42 lůžek a nabízí i další doplňkové služby. Základem činnosti je pochopení jedinečnosti každého člověka a úcta k jeho osobnosti, úcta k lidskému životu. Pochopení, že i nevyléčitelně nemocný člověk je stále člověkem a my mu můžeme pomoci.
Více informací na www.domovsvjosefa.cz a rozhodnete-li se pomoci, můžete poslat dárcovskou SMS ve tvaru DMS DOMOVJOSEF na číslo 87777. Pomůžete tak pomáhat lidem, kteří pomoc potřebují. Díky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jenda Jenda | E-mail | Web | 16. listopadu 2011 v 7:40 | Reagovat

Fajn blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama