Studánka Vysočiny roku 2007

12. listopadu 2007 v 21:14 | Pavel Koubek |  Zapomenuté studánky
U příležitosti svátku Dne Země vyhlásilo na jaře letošního roku občanské sdružení Zelené srdce anketu Studánka Vysočiny roku 2007 o nejkrásnější, nejlepší, nejmilejší, nejchutnější studánku kraje Vysočina. Vítěznou studánkou, kterou vybrala porota z pěti navržených, se stala studánka s ne příliš poetickým jménem Prdlavka, kterou lze nalézt nedaleko Rozsochatce na okrese Havlíčkův Brod. Studánka ocenění získala za krásnou obnovu a péči, kterou ji věnují žáci ze Základní školy Wolkerova z Havlíčkova Brodu Studánka získala tabulku s označením Studánka Vysočiny roku 2007 a vítězný návrh odměnili pořadatelé knihou o studánkách.
Na dalších místech se umístily studánky z okolí Jihlavy a to Kamenná studánka, Eliška a Nad Zaječím, které obnovili a vzorně o ně pečují členové místní organizace Českého svazu ochránců přírody. Pětici uzavírá studánka U Malé Černé nedaleko Pacova na okrese Pelhřimov, kterou navrhl pan Ladislav Švec z Pacova. Tato studánka patří v současné době mezi ty zapomenuté, ale pokusíme se zajistit její obnovu.
Cílem ankety, která snad bude pokračovat i v příštím roce, je upozornit na krásná místa v kraji Vysočina, mezi které studánky bezesporu patří, ale také na jejich stav, který je v některých případech žalostný.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama