kniha Krajem zapomenutých svědků

7. února 2008 v 21:21 | Pavel Koubek |  Zapomenutí svědkové
Krajina - projíždíme ji každý den při cestě do zaměstnání a nebo do školy, ale co o ní vlastně víme ? Dokážeme si všimnout nenápadného kamenného křížku, nebo polorozpadlých Božích muk ukrytých v hustém keři ? Kdo je zde postavil a proč ? Co se zde stalo ? Známe pověst, která se vypravuje o skále nad vesnicí či o pokladu nalezeném pod starou hruškou ? Proč se však zajímat o krajinu a obracet do minulosti, když je potřeba jít stále kupředu k novým počítačovým programům, rychlejším automobilům a větším ziskům ?
Kromě několika počítačových programátorů však neznám člověka, který by se nezastavil u kříže v polích pod kvetoucí lípou, neposlouchal bzučení včel v její koruně a nezadíval se do daleka.
Z pozapomenutých pověstí se dozvíme mnoho zajímavého o historii vlastní a získáme jiný pohled na věci současné i budoucí. Krajina nebude jen prostorem, který nás obklopuje a velkou stavební parcelou, kterou je potřeba zhodnotit novými silnicemi, halami továren a supermarketů. Bude popsanou knihou, na jejíchž stránkách došlo k mnoha událostem, k mnoha dnes již skoro zapomenutým příběhům…
Spousta kapliček, křížů a smírčích kamenů je již nenávratně zničena a spousta památných stromů pokácena. Možná i o to cennější jsou ti svědkové, kteří zůstali…..
Vydejte se tedy se mnou na putování krajem zapomenutých svědků, ve kterém nejsou důležité letopočty, jména postav a pravdivost příběhů, ale místa, kterých dotýkají. Centrem našeho putování bude Želiv se starobylým klášterem a naše cesty se vydají do okolí měst Pelhřimova, Humpolce, Pacova, Kamenice nad Lipou, Počátek na okrese Pelhřimov a nakoukneme i do okresů Havlíčkův Brod, Jihlava a Tábor.
Pojďte, vydáme se na cestu…….
Tolik z úvodu mé nové knihy Krajem zapomenutých svědků, která na 120 stranách přináší příběhy a fotografie kapliček, kostelů, zvonů, křížů, Božích muk, smírčích křížů, skal, soch, památných stromů a také pokladů nejen lesklých z okresu Pelhřimov na Vysočině. Kniha volně navazuje na knihu Krajem zapomenutých studánek a má i podobné cíle - upozornit na krásná, mnohdy pozapomenutá a mizející místa a pokusit se hledat cesty k jejich ochraně. Knihu vydává Nová tiskárna Pelhřimov, kde ji bude možné zakoupit a určitě ji najdete také na pultech knihkupectví.
Vlastní zahájení prodeje se uskuteční 22. února 2008 v Městské knihovně v Humpolce od 8,00 do 17,00 hodin. Od 15,00 hodin bude přítomen zástupce vydavatele a autor knihy, tedy já.
Věřím, že Vás kniha zaujme.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama