Září 2009

Podporujte svůj strom

11. září 2009 v 21:25 | Pavel Koubek |  Archa
Pro Kamenickou lípu, která zastupuje kraj Vysočina v anketě Strom roku 2009, zatím hlasovalo 77 lidí a to stačí na průběžné 7-8 místo. Pomozte nám to změnit zasláním dárcovské DMS ve tvaru STROM8 na číslo 87777. Podpoříte tak nejenom lípu, ale i vysozování dalších stromů. Děkujeme.

Více o anketě na www.sromzivota.cz

I letos na naučné stezce Březina

11. září 2009 v 21:18 | Pavel Koubek |  Zapomenutí svědkové
Na začátku září jsme umístili na naučné stezce Březina u Humpolce nový panel na zastavení Štůly. Ten původní někdo zdemoloval někdy v lednu. Stezka byla obnovena v roce 2001 a od roku 2008 o ni pečuje sdružení Zelené srdce. Každý rok je nutné opravit několik panelů poškozených zubem času a nebo rukou vandala. Kromě panelu na zastavení Štůly, se letos oprav, výměny textů a nátěru dočkala ještě zastavení Stoleté stomy, Živcové lomy, Rýžoviště zlata a Kamenné moře. Už víme, že i příští rok nějaká práce na některém ze 16 zastavení bude. Kdyby měl někdo čas a chuť pomoct (nikoliv s ničením), budeme moc rádi.
S podporou Města Humpolec se nám podařilo vydat nový letáček, který naleznete v informačním centru v Humpolci a nějaké obrázky zde v nové galerii. Babí léto je na stezce taky krásné. Přijďte se podívat.

Kříž u hřbitova v Zachotíně je obnoven

11. září 2009 v 20:08 | Pavel Koubek |  Zapomenutí svědkové
Podařilo se nám dokončit obnovu kříže u hřbitova v Zachotíně nedaleko Pelhřimova. Z původního kříže toho, kromě kameného soklu, již moc nezůstalo a tak jsme doplnili jiný kříž, vyčistili okolí. Fotografie před i po opravě je v galerii.

Jestli víte na okrese Pelhřimov o podobné památce, která by si zasloužila obnovu, tak nám o ni napiště. Pokusíme se to zajistit.