Červen 2010

Podpořte chráněnou dílnu

24. června 2010 v 21:08 | Pavel Koubek |  Člověk člověku


hračky

Tuto neděli 27. června se v Mladých Bříštích u Humpolce uskuteční pouť ke sv. Janu Křtiteli. U místního kostela ukáží své umění řemeslníci a po celý den se uskuteční kulturní program. Naše sdružení zde bude v jednom ze stánků zajišťovat prodej výrobků chráněné dílny U sv. Anny ze Žírče u Dvora Králové. Přijďte se nejen pobavit, ale i podpořit dobrou věc. 

hračky

Ozvěny sovího dne

14. června 2010 v 21:54 | Pavel Koubek |  Archa
             Všichni návštěvníci Sovího dne na Stanici ochrany fauny vědí, že NEJvětší sova je výr velký, NEJmenší sova je kulíšek nejmenší. NEJběžnější sova je puštík obecný a NEJohroženější je sýček obecný. Jaká je ale ta NEJkrásnější sova ? NEJkrásnější sovou zvolili návštěvníci výra velkého, kterého si můžete prohlédnout na Stanici ochrany fauny i Vy. Soví den pořádala Stanice ochrany fauny Pavlov a Občanské sdružení Zelené srdce.      výstava Probuzení kaple sv. Anny

8. června 2010 v 22:12 | Pavel Koubek |  Probuzení kaple sv. Anny
Výstava Probuzení kaple sv. Anny o zrození, zapomenutí a probuzení jedné kaple je k vidění v Městské knihovně v Pelhřimově.  


Královna studánek Vysočiny 2010

8. června 2010 v 22:10 Zapomenuté studánky
Motto: " Chceme přispět k propagaci těchto nedoceněných, ale životně důležitých
přírodních vodních zdrojů, které mají význam, tradici, příběh…" Český svaz ochránců přírody Jihlava a Občanské sdružení Zelené srdce vyhlašují anketu Královna studánek Vysočiny 2010.
Každý - organizace, spolek nebo jednotlivec -- mohou přihlásit svou nejoblíbenější, nejkrásnější, nejmilejší, nejvydatnější atd. studánku s chutnou vodou.
NÁVRH by měl obsahovat : jméno studánky, popis trasy, kde ji najdeme, fotografii, kontakt na navrhovatele, pověst - historii , zda je o ní pečováno či je navštěvována, zastřešení a úprava okolí příp. výsledky hyg. rozboru vody, ale hlavně důvod, PROČ je
navrhována. Nelze přihlašovat studánku, která již soutěžila v některém z minulých ročníků této ankety. Územní rozsah soutěže je v rámci Kraje Vysočina. Zaslané podklady se nevrací a poslouží k další propagaci studánek.
Garanty ankety jsou Karel Holub a Pavel Koubek. Návrhy zasílejte do 30. č e r v n a   2010 na adresu:Karel Holub - ČSOP, 58601 Jihlava, Na Kopci 15. Hodnocení provede odborná porota složená ze zástupců ČSOP, obč.sdružení Zelené srdce, KČT a skupiny "Obnovme studánky", a to nejpozději do 30. září 2010.
Vítězná studánka a čtyři další budou odměněny knižními cenami, příp. drobnými dárky a zveřejněny v tisku a na internetu.Letní pomáhání u kaple sv. Anny

8. června 2010 v 22:00 | Pavel Koubek |  Probuzení kaple sv. Anny

V sobotu 5.6.2010 se u kaple sv. anny znovu pracovalo. Podařilo se nám posekat a uklidit trávu kolem kaple a pokračovat v úpravách terénu. Poslední brigáda pro veřejnost se uskuteční až na konci října, to lae neznamená, že nebudeme u kaple nadále pracovat.

Kontrola budek pro sýce

8. června 2010 v 21:55 | Pavel Koubek |  Archa
I letos jsme provedli kontrolu hnízdních budek pro sýce rousné na Velkém Špičáku, Křemešníku, Čertově hrádku a dalších lokalitách. Bohužel obsazená budka nalezena nebyla.

Soví den ve Stanici ochrany fauny v Pavlově

6. června 2010 v 22:37 | Pavel Koubek |  Pozvání od Zeleného srdce
Sovy patří stále mezi tajemné obyvatele naší přírody, a protože jsou to ptáci noční, nejsou jejich pozorování příliš častá. Ve Stanici ochrany fauny v Pavlově u Ledče nad Sázavou máte možnost prohlédnout si většinu u nás žijících druhů (sova pálená, sýček obecný, puštík obecný, puštík bělavý, kalous ušatý, sýc rousný a výr velký) a o víkendu 12. a 13. června se o těchto královnách noci můžete dozvědět mnoho dalších zajímavostí. Připravili jsme pro vás výstavu fotografií o jejich životě, ohrožení a možnostech ochrany, výstavku budek, výstavku figurek sov z nejrůznějších materiálů.  Můžete se dozvědět, jaká jsou soví NEJ (nejmenší, největší, nejvzácnější....) a také můžete přispět ke zvolení nejkrásnější sovy. Na památku a pro poučení si budete moci odnést mnoho zajímavých tiskovin a především zážitků.  Majitelé sovích přijmení (napřiklad pan Kalousek) budou mít tento víkend vstup do stanice zdarma. Program se uskuteční po oba víkendové dny při pravidelných prohlídkách v 9,11,13, a 15 hodin. Soví den pro vás připravuje a provázet vás bude ochrance sov Pavel Koubek.