Září 2010

Další obnovený kříž

29. září 2010 v 20:56 | Pavel Koubek |  Zapomenutí svědkové
V galerii křížů si můžete prohlédnout fotografii tohoto kříže za kravínem v Zachotíně  tak, jak jsme ho našli. Kamenný podstavec ukrytý v kopřivách. Pravděpodobně byl poškozen zemědělskou technikou a zapomenut. Podařio se nám ho znovu probudit a obnovit. Fotografie z 29. září 2010

Zelené srdce nesedí s rukama v klíně

29. září 2010 v 20:51 | Pavel Koubek |  Zelené srdce
srdce
Zelené srdce nesedí na gauči s rukama v klíně.

Nové letáčky

25. září 2010 v 22:39 | Pavel Koubek |  Archa
dva nove

S Podporou Města Humpolec se nám podařilo vydat dva nové letáčky. Jeden je o zimním přikrmování ptáků a výrobě budek pro sýkorky a druhý je o netopýrech a jejich ochraně.

Královna studánek roku 2010

7. září 2010 v 20:49 | Karel Holub |  Zapomenuté studánky
    V úterý 7. září vyhlásili zástupci neziskovek v prostorech Krajského úřadu Vysočina v Jihlavě
Královnu studánek Vysočiny 2010. V porotě IV. ročníku zasedli zástupci ČSOP ZO Jihlava a občanského sdružení Zelené srdce, kteří soutěž pořádali, dále Klubu českých turistů, Oldskautů , iniciativy Obnovme studánky z Luk nad Jihlavou a veřejnosti z Jihlavy a Větrného Jeníkova. Vítězství si s převahou odnesla Studánka Panny Marie / Svatováclavská/ u Vyskytné nad Jihlavou, která je v péči občanského sdružení Zvony 2007 z Vyskytné n.J.. Na druhém místě skončila Lochova studánka a třetí Zpívající studánka, obě nedaleko Velešova u Větrného Jeníkova. O čtvrté a páté místo se dělí studánka U svatého Huberta / Krokočín, Třebíčsko / a Halabrunka u Hladova.     Na dalších místech skončily studánka Eliška / Vys.kámen u Jihlavy/, V Šráfu / pod Javořicí/, Na Ferdinandových proudech / Černé lesy u Brtnice/, Kozlova na Čejkovně / Lhotka/ a U Cikánky / Polná /. Vítězná studánka leží od nepaměti   na přístupném místě, je důstojně zastřešená odbornou firmou, podle pověsti má "uzdravující" mírně radioaktivní vodu podobnou složení pramenů na vrchu Křemešník a je známá, oblíbená a navštěvována.
Na její slavnostním otevření v minulém roce přišla celá stovka zájemců. Druhá studánka byla zvelebena díky péči starosty Obecního úřadu Kalhov a odborné firmy, úpravu třetí zajistily Lesy ČR. Čestným uznáním za úpravu byly oceněny studánky Sv. Huberta a Kozlova studánka u Lhotky, a to za desítky hodin odpracovaných při jejich úpravách dobrovolníky.
          Prvních pět získalo diplomy a knižní dárky. Porota zároveň poděkovala všem, kteří se o úpravy a čištění studánek starají. Chce i v budoucnu podporovat mapování studánek, péči o ně a
jejich propagaci nejen v médiích, ale formou vycházek a studánkových pochodů.