Květen 2011

Noc kostelů v Pelhřimově

10. května 2011 v 11:45 | Pavel Koubek |  Pozvání od Zeleného srdce
Noc kostelů se potřetí uskuteční i v České republice v pátek 27. května 2011. Jindy povětšinou zavřené dveře kostelů se otevřou k návštěvě pro všechny lidí dobré vůle ke společnému setkání a k objevování krásy křesťanských staveb. Pro příchozí budou připraveny koncerty, výstavy, komentované prohlídky a další aktivity.


Sdružení Zelené srdce se k Noci kostelů opět připojí v Pelhřimově. Od 18,30 do 19,30 hodin se program uskuteční u kaple sv. Anny. K vidění bude výstava Probuzení kaple sv. Anny a k poslouchání informace o minulosti, současnosti a budoucnosti poutního místa. Hlavní program Noci kostelů však začne ve 20,00 hodin v kostele sv. Kříže (Kalvárii) v Pelhřimově. Tento jinak uzavřený kostelík bude pro veřejnost oteřen pouze u příležitosti této akce. K prohlédnutí budou kromě samotné památky i výstavy Probuzení kaple sv. Anny a nová výstava Křížek v polích. Od 21,00 hodin si můžete poslechnout skupinu HuSa bend z Humpolce.

Pohled na noční město Pelhřimov se vám nenaskytne každý den. U příležitosti Noci kostelů bude otevřena vyhlídka z věže kostela sv. Bartoloměje od 21,30 do 22,30 hodin.
Další program ještě upřesníme.

Noc kostelů v Pelhřimově pořádá Občanské sdružení Zelené srdce ve spolupráci s Římskokatolickou farností Pelhřimov, skupinou HuSa bend a organizací Kulturní zařízení města Pelhřimov.

Informaci o celé akci naleznete na www.nockostelu.cz.