Leden 2016

O sově, žábě a ptačí budce.

22. ledna 2016 v 17:37 Pozvání od Zeleného srdce
Výstava O sově, žábě a ptačí budce představuje tři projekty Občanského sdružení Zelené srdce realizované na ochranu ohrožených druhů živočichů v okolí Humpolce. Můžete se seznámit se snahou o záchranu jedné z našich nejohroženějšich sov - sovou pálenou. Také můžete nahlédnout do života žáby ropuchy obecné a zjistit, jak by měla vypadat správná budka nejen pro sýkorky.
Výstava se uskuteční ve výstavním sále Muzea Dr. A. Hrdličky na Horním náměstí v Humpolci od 3. do 26 února 2015.
Uskuteční se ve spolupráci s obchodem Zelená domácnost, výrobci kvalitních ptačích budek firmou Dřevo Styl a Truhlářstvím Woitha a lesní správou Lesů ČR v Ledči nad Sázavou.

Krajem zapomenutých studánek

22. ledna 2016 v 17:35 Pozvání od Zeleného srdce
Putování po studánkách na Vysočině v podobě povídání a promítání diapozitivů, se uskuteční ve středu 17. února 2016 v 17,00 hodin v Městské knihovně v Pelhřimově.

Soví noc na Křemešníku

22. ledna 2016 v 17:31 Pozvání od Zeleného srdce
Sovy patří stále mezi tajemné obyvatele naší přírody. Díky jejich skrytému nočnímu životu se s nimi ve volné přírodě setkáváme spíše náhodně. Jelikož už tak často nechodíme noční tmou, uniká nám i jejich houkání. Pro všechny zájemce, kteří by se chtěli o těchto královnách noci něco dozvědět a nebo jen zažít něco netradičního, připravilo sdružení Zelené srdce ojedinělou akci nazvanou Soví noc, která se uskuteční v sobotu 5. března 2016. V 18,30 hodin se vydáme od hotelu na Křemešníku na výpravu do lesa a budeme naslouchat sovímu houkání. Sovy budeme také lákat na magnetofonovou nahrávku jejich hlasu, na kterou reagují. Vzhledem k tomu, že se jedná o výpravu za volně žijícími sovami, tak samozřejmě není vyloučeno, že houkat nebudou. Není dopředu dané, jaká setkání účastníky čekají a právě i v tom je kouzlo noční výpravy. Sebou potřebujete baterku, teplé oblečení a zimní obuv. Za větrného počasí sovy nehoukají.