výstava Pomáháme přírodě

12. prosince 2016 v 19:47 |  Pozvání od Zeleného srdce
Jak na to, chceme-li jednoduše chránit přírodu kolem nás, napoví nová výstava z dílny Občanského sdružení Zelené srdce: "Pomáháme přírodě. Kde? No, přece doma!"
Šest panelů s atraktivními fotografiemi a doprovodnými kresbami Antonína Urbánka přináší přehlednou formou ztvárněné rady a návody, jak může každý z nás pomáhat přírodě přímo u sebe doma či na zahradě.
"Na třech panelech věnovaných tematicky jednotlivým místnostem (kuchyni, koupelně a dětskému pokoji) naleznou návštěvníci například tipy, jak šetřit vodou, kterak omezit a také správně třídit odpady, které hračky jsou nejen šetrné k přírodě, ale i ke zdraví dětí. Dozví se také, co je to vermikompostér, jak poznat vajíčka od "spokojených slepic" a mnoho dalšího. Čtvrtý panel pak přináší základní informace o tom, co si představit pod pojmem přírodní zahrada, jak ubytovat užitečné pomocníky ze zvířecí říše, nebo s čím nám
mohou pomoci kachny indičtí běžci," přibližuje nejnovější počin sdružení jedna z autorek, Petra Mottlová.

"Naším cílem bylo ukázat jednoduchou a širokému spektru návštěvníků srozumitelnou formou alespoň něco z toho, co lze relativně jednoduše ovlivnit přímo u sebe doma. Celá výstava se tak nese v pozitivním duchu "jak na to", pouze poslední, ilustrovaný, panel jsme věnovali několika ukázkám zásadních negativních dopadů lidského konání na svět kolem nás.." doplňuje předseda sdružení Pavel Koubek.
Výstavu si můžete prohlédnout od 5. prosince v Literálním klubu v knihovně v Humpolci, ale rádi ji zapůjčíme i k vám. Výstava vznikla díky podpoře Města Humpolec. Děkujeme.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 FelixS FelixS | E-mail | Web | 18. ledna 2017 v 13:34 | Reagovat

Miluju čtení vašich článků

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama